Strona Główna · Galeria Filmów · Galeria FOTO · Linki · Jesteśmy medialni · Wyszukaj · Z_życia klas · Eko - Trójka 18.02.2019
Szkoła
Aktualności
Dyrekcja
Rada Rodziców
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia
Samorząd Uczniowski
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Logopeda
Jadalnia - Jadłospis
Pływalnia
Patron Szkoły
Sztandar Szkoły
Historia Szkoły
ZFŚS

Galeria FOTO - archiwum

Dobry Start
Stypendium szkolne
Darmowe podręczniki-regulamin
Dowóz uczniów niepełnosprawnych
Oferta najmu
Wzory dokumentów
OWU Inter Risk

REKRUTACJA

Klauzula informacyjna
o przetwarzaniu
danych osobowych

Dla Ucznia
Zebrania i konsultacje 2018/2019
Wolne dni
Dzwonki
Konsultacje dla uczniów
Zajęcia pozalekcyjne
Informacje LOP
Szczęśliwy Numerek
Egzamin gimnazjalny
Konkursy przedmiotowe
Regulamin konkursów 2018/2019
Osiągnięcia uczniów
Osiągnięcia 2017/2018 cz.2 oddz. 0-3
Osiągnięcia 2017/2018 cz.2
Osiągnięcia 2017/2018 cz.1 oddz. 0-3
Osiągnięcia 2017/2018 cz.1
Osiągnięcia 2016/2017 cz.2
Osiągnięcia 2016/2017 cz.1
Osiągnięcia 2015/2016 cz.2
Osiągnięcia 2015/2016 cz.1

Więcej . .
Egzamin ósmoklasisty
O egzaminie
Terminy egzaminu 2018r.
Przebieg egzaminu 2018r.
Egzamin gimnazjalny
O egzaminie
Terminy egzaminu 2018r.
Przebieg egzaminu 2018r.
Prezentacja wyników
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Oferta szkół
KSEON
Koniec języka za przewodnika
Koło Filmowe:
- Film: Halina Poświatowska
- Film: Święto Drzewa

Piotr Gruszka
Przyjacielem naszej Szkoły


Medal PRO MEMORIA


Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów

Witamy
na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej nr 48
im. Armii Krajowej w Częstochowie

Dzień Kolorów
Z życia szkołyW tym tygodniu w naszej szkole było naprawdę kolorowo, a to za sprawą Dnia Kolorków.
Dziękujemy naszym uczniom za takie zaangażowanie!!! W szczególności gratulujemy oddziałom
4 E, C, 5 E, F, B, D, 6 B,C, 7 B, 8 C oraz oddziałom gimnazjalnym III A i F,
które prawie w całości przebrały się w wylosowany kolor.


Biblioteka, dobre miejsce
Biblioteka
Biblioteka, biblioteka, dobre miejsce …
nie tylko do wypożyczania książek :))


Biblioteka szkolna kojarzona jest przez większość społeczności uczniowskiej jako miejsce, w którym wypożycza się książki :)

Nasza biblioteka tętni życiem na każdej przerwie…i to nie tylko za sprawą dostępnych tutaj ciekawych nowości książkowych.


Ogromną popularnością cieszą się gry planszowe ( szczególnie: bierki, domino, kości, chińczyk, warcaby, gry karciane- Wiedźmin i Hobbit oraz Pan tu nie stał czy dylematy), przy których na każdej przerwie uczniowie spędzają miłe chwile.

Największe oblężenie panuje tutaj na najdłuższych przerwach :))

Dużą popularnością cieszą się również kreatywne puzzle literackie, dzięki którym powstają teksty, biorące udział w całorocznym konkursie na najbardziej oryginalne opowiadanie powstałe tą metodą.

Stali bywalcy i miłośnicy gier planszowych to uczniowie z 5 c, 4c, 4d oraz 5a i 8c :))
V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
Sukcesy 24.01. 2019 r. w Kościele p. w. św. Jana Sarkandra w Częstochowie odbył się V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Na świąteczną nutę 2019" pod patronatem RODN WOM w Częstochowie. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. O wysokim poziomie naszych wokalistów świadczą wyniki. W Kategorii IV-VI uczeń Kacper Przybylski zdobył I miejsce. W kategorii VII-VIII uczennica Nikola Świerczyńska zdobyła I miejsce, Sylwia Knop II miejsce i Rita Ujma III miejsce. Opiekunowie artystyczni p. Edyta Oracz i p. Paweł Sołtysik.

>

,,Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima"
Z życia klas młodszychW listopadzie 2018r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi.
I miejsce zdobyła Julia Wąsik 2c
II miejsce zdobył Wiktor Machnik 2c
III miejsce zdobył Szymon Liczberski 2c

Gratulujemy!!!,,Anioły stróże małe i duże"
Z życia klas młodszychW styczniu 2019 r. w Prywatnej Lingwistycznej Szkole Podstawowej odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Anioły stróże małe i duże" I miejsce w konkursie zdobyła uczennica Julia Wąsik 2c
Gratulujemy!!!
V Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek
Wydarzenia
19.01.2019 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Miasta Pajęczno odbył się V Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Pajęcznie.
W przesłuchaniach wziął udział uczeń naszej szkoły Kacper Przybylski. W tym roku gościem specjalnym festiwalu była p. Monika Urlik uczestniczka The Voice of Poland, która zasiadła w jury oraz dała mini recital podczas koncertu galowego. Kacper zakwalifikował się do koncertu galowego podczas, którego odebrał nagrodę i dyplom za zdobycie I miejsca. Przed koncertem finaliści festiwalu brali udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez p. Monikę Urlik.
Opiekun artystycznych Edyta Oracz.
Zbiórka nakrętek
Akcje charytatywne
SZKOLNA ZBIÓRKA NAKRĘTEK


Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę nakrętek. Nakrętki zostaną przekazane opiekunom dwóch chłopców - Tobiasza Niemczyka oraz Maćka Ścigalskiego. Chłopcy urodzili się poważnie chorzy i potrzebują ciągłej rehabilitacji. Włączając się w akcję wspomagasz ich leczenie. Zbiórka potrwa do końca roku szkolnego. Nakrętki można zanieść do świetlicy szkolnej lub zostawić w swojej sali. Uczniowie – wolontariusze będą je od Was odbierać.
Szczegóły akcji u p. A. Niestrój.

NIE WYRZUCAJ!

POMÓŻ CHŁOPCOM W NIERÓWNEJ WALCE

Z CHOROBĄ!


Koncert Kolęd
Z życia szkoły
Koncert KolędDnia 8 stycznia w Klubie Politechnik odbył się koncert kolęd organizowany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Cztery uczennice oddziału III F wsparły swoimi anielskimi głosami podopiecznych z Ośrodka Wychowawczego im. Św. Jana De La Salle. Julia Marzec, Julianna Depta, Kinga Majchrzak oraz Emilia Żyzna wraz z uczniami III F współpracują z ośrodkiem w ramach wolontariatu. Wspólne działania takie jak sprawdzanie prac domowych, wykonywanie dekoracji świątecznych czy gotowanie zbliżyły wychowanków ośrodka z uczniami oddziału III F.

Kangur Matematyczny
ważne
KANGUR MATEMATYCZNY


21 marca 2019 r. odbędzie się międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY.
Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki do końca stycznia celem pobrania oświadczenia o zgodzie na udział w konkursie oraz uiszczenia wpisowego w wysokości 9 zł.
16 Jubileuszowy Koncert Galowy
13 stycznia 2019 r. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie odbył się 16 Jubileuszowy Koncert Galowy laureatów 25 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal otrzymał honorowy patronat prezydenta RP. Jest to największy konkurs kolęd w Polsce. W koncercie wziął udział uczeń naszej szkoły Kacper Przybylski. Podczas koncertu Kacper odebrał nagrodę i dyplom za
I miejsce. 16 Jubileuszowy Koncert Galowy był podsumowaniem nie tylko bieżącej edycji, ale również minionego ćwierć wieku. Koncert Galowy był otwarty dla publiczności i transmitowany na żywo w Internecie. Kacper GRATULACJE to wielkie osiągnięcie zarówno dla Ciebie jak i dla szkoły. Jesteśmy z Ciebie dumni. Opiekun artystycznych Edyta Oracz.

Wizyta Gości z Niemiec
Projekt edukacyjny Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym UM Częstochowy oraz bawarskiego miasta Bamberg. W celu obserwacji różnych zajęć prowadzonych przez nauczycieli SP nr 48 
w poniedziałek 7 stycznia zawitała w nasze progi nauczycielka szkoły Dientzenhofer Gymnasium – Pani Julia Graf. Swój pobyt w naszej szkole rozpoczęła przywitaniem przez Panią Vice-dyrektor Lindę Przygodzką i uczennice oddziału 8C. Pierwszą lekcją Pani Julii była biologia prowadzona przez Panią Elżbietę Skwarę. Podczas zajęć, w których Pani Julia brała niezwykle czynny udział (ponieważ jest nauczycielką właśnie biologii oraz chemii), zaznajomiła się również 
z naszym tajemniczym językiem ojczystym. Drugą lekcją okazał się znakomity koncert kolęd 
i pastorałek w języku polskim oraz angielskim przygotowany przez Panią Edytę Oracz oraz solistki, solistów i chór naszej szkoły. Pani Julia była pod ogromnym wrażeniem umiejętności naszych uczniów. Po koncercie tanecznym krokiem nasz gość udał się na zajęcia z języka niemieckiego przygotowane przez Panią Vice-dyrektor Lindę Przygodzką, Panią Magdalenę Kić oraz uczniów klas 8C oraz 8D. Na wstępie Pani Julia wysłuchała kolędy w języku niemieckim w wykonaniu Marysi Krzywańskiej, a następnie obejrzała filmy nakręcone przez chłopców z 8D 
i 8C. Pierwsza projekcja dotyczyła naszej szkoły, a druga niestandardowo, bo podczas jazdy na rowerze, ukazywała Częstochowę. Kolejnym punktem lekcji była debata na temat stereotypów, przygotowana przez uczennice oddziału 8C – Polę Surmę i Nicolę Świerczyńską. Pani Julia rozwiała wszelkie wątpliwości naszych uczniów i odpowiadała na palące pytania dotyczące niemieckiego porządku, oszczędności, segregacji śmieci, niemieckich marek samochodowych, ograniczeń prędkości, ulubionych smakołyków niemieckich (czyli piwa i kiełbasek), wszechobecnych krasnali ogrodowych oraz umiejętności piłkarskich niemieckich futbolistów. Po tej lekcji Pani Julia odwiedziła pion klas młodszych. Czwartą lekcją w planie Pani Julii był wf prowadzony przez Pana Włodzimierza Grzelaka. Uczniowie IIIF zaprezentowali autorską rozgrzewkę, później blok ćwiczeń ogólnorozwojowych, zakańczając meczem koszykówki. Pani Julia zwiedziła pozostałe sale gimnastyczne, basen oraz miejsce, gdzie odbywają się zajęcia z tenisa stołowego. Nadszedł czas na długą przerwę, czyli pyszny obiad w naszej stołówce szkolnej. Przedostatnią lekcją były zajęcia „Poland is cool!” poprowadzone metodą projektu przez Panią Izabelę Koffer. Dzieci z oddziału 4E zabrały Panią Julię w piękną podróż po Polsce, ukazując jej wspaniałe krajobrazy, przepiękne miasta i typowe dla Polski zwierzęta. Dodatkową niespodzianką były …. ciasta upieczone przez rodziców uczniów. Nasz gość był zachwycony poziomem językowym całej klasy (w Niemczech naukę języka angielskiego dzieci rozpoczynają dopiero w 5 klasie (!)). Ostatnią lekcją Pani Julii była chemia poprowadzona przez Panią Agnieszkę Obstój, na której oddział IIID przeprowadził szereg eksperymentów chemicznych, mających na celu ukazanie różnicy pomiędzy przemianą fizyczną, a zjawiskiem chemicznym. Plan zajęć, oprowadzanie po szkole oraz towarzystwo tego dnia zapewniła Pani Julia Graf nauczycielka języka niemieckiego – Pani Magda Kić.
Opracowała Magdalena Kić

Więcej zdjęć w naszej Galerii FOTO"Dzieci ugrzęzły w sieci"
WydarzeniaTradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursowej debacie. Odbyła się ona 10 stycznia, pomiędzy klasami VI a i VI d. Spotkanie było uwieńczeniem dyskusji nad problemem uzależnienia dzieci od Internetu. Rywalizujące klasy zmierzyły się z tezą: „Dzieci ugrzęzły w sieci”.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami „debaty oxfordzkiej”, dwie pięcioosobowe drużyny przedstawiały w formie kilkuminutowych wystąpień swoje stanowiska. Debatę wzbogaciła prezentacja multimedialna, którą przygotowali ubiegłoroczni zwycięzcy, uczniowie kl. VIII d. Nad przebiegiem obrad czuwała "Marszałkini" i tzw. Rada Starszych"
Mistrzem debaty została wybrana w głosowaniu tajnym klasa VI a, która otrzymała "złotą statuetkę". Klasa VI d została okrzyknięta wicemistrzem debaty. Jury wyłoniło najlepszego mówcę – Agata Mirowska (kl. VId) oraz mistrza riposty – Mateusz Gąska (kl. VI a). Wyróżnienie 
w debacie zdobyli także uczniowie kl. VI a: Anna Nowak i Piotr Karoń. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pomysłodawcami tej formy konkursu byli: p. Małgorzata Deska i p. Wadim Wieczorek. Zdaniem organizatorów i obserwatorów, uczniowie prezentowali wysoką kulturę debaty. Powaga sytuacji
 i zaangażowanie wszystkich stron nadały wysokiej rangi temu wydarzeniu.
Gratulujemy uczestnikom! Za rok kolejna debata!

GALERIA
Christmas Song - 2019.
Sukcesy
Dnia 11.01.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Międzyszkolnym Konkursie Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych "Christmas Song-2019". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Częstochowie. Wynikiem udziału naszych uczniów w konkursie jest zdobyte I miejsce przez Kacpra Przybylskiego, II miejsce zdobyła Marcelina Mach oraz wyróżnienie zdobyła Agata Mirowska. Do konkursu uczniów przygotowali p. Joanna Matuszczyk, p. Edyta Oracz i p. Paweł Sołtysik.


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Sukcesy
Gratulacje !

dla

Kaliny Kulig
z klasy III a


za zajęcie II miejsca


w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia
Polskiego Czerwonego Krzyża
Strona 2 z 110 < 1 2 3 4 5 > >>
Znajdź nas na:
SP 48
Kontakt
adres:
Szkoła Podstawowa nr 48
ul. Schillera 5
42-224 Częstochowa
Jak dojechać

telefon:
(0-34) 322-22-51

e-mail:
sp48@edukacja.czestochowa.pl

www:
www.sp48.net

Jesteśmy medialni
TV Orion - Koncert Kolęd
TV Orion - Przedstawienie Jasełkowe w SP 48
TV Orion - Dzień Niepodległości w SP 48
Święty Mikołaj dla Kresów
TV Orion - Świętowali śpiewająco
Gazeta Wyborcza - Hymn na 5 mln głosów w polskich szkołach
TV Orion - Wszyscy jesteśmy ratownikami
TV Orion - Na sportowo w SP 48
TV Orion - Festyn Rodzinny
Gazeta Wyborcza - Nowe imię szkoły na Północy
TV Orion - Szkoła zyskała imię
Radio FIAT - SP48 otrzymała imię „Armii Krajowej”
TV Orion 2 tony karmy dla zwierząt
TV Orion Z Ekologią na Ty (od 2.12)
TV Orion 48 wystawiła Jasełka
TV Orion Proszę państwa oto miś
TV Orion Wiedza o bezpieczeństwie
TV Orion W hołdzie honorowym obywatelom
TV Orion Dzień Edukacji Narodowej
TV Orion O dwudziestoleciu w projekcie
TVP Katowice - Aktualności Sportowe (od min 6:35)
TV Orion - Gala Mistrzów Sportu

więcej...

O Częstochowie
Historia Częstochowy
Zabytki Częstochowy
Częstochowa na starej pocztówce
Sportowe Kluby w Częstochowie
Święta obchodzone w Częstochowie:)
Informacje lokalne Gazety Wyborczej
Na stronie
Szukaj na stronie
Mapa strony
Redakcja
Zagrożenia i pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc
Rodzaje alarmów
Zagrożenia
Jak postępować podczas zagrożenia
Informacja Zawodowa
Aktualności

Sprawozdanie z działalności
Częstochowskie Targi Szkolne „ZAWODOWIEC 2018”
Doradztwo Zawodowe
Licea Ogólnokształcące w Częstochowie
Technika w Częstochowie
Szkoły zawodowe w Częstochowie
Centrum Informacji Zawodowej
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

 
Biuletyn Informacji Publicznej